Koncept interiéru by měl být v souladu s přírodou a v co největší míře vycházet z filozofie Feng Shui. Tato 3000 let stará čínská praxe uzpůsobuje pozici domu, jednotlivých místností i vybavení v domě toku energií tak, aby byly podpořeny cíle, aktivity, zdraví a štěstí. Také se snaží o nastavení harmonie, která nám v současné uspěchané době často tolik chybí.
Po vstupu do domu nás "pozve" dál letmý průhled do hlavní místnosti, kde se kromě společenské a jídelní části nachází také velkorysá kuchyně. V přízemí domu najdeme stejně tak zázemí koupelny i technické části domu, které pojmou nevzhledné, ale nezbytné vybavení. Velká okna v hlavní části domu zprostředkují průhled do exteriéru a pocitové propojení s příjemným prostředím zeleně a zahrady.
Kromě společenské části se za rohem nachází také místo pro práci, soustředění, ale též i pro občasné přespávání návštěv. I tato místnost má uklidňující průhledy do zahrady a plno světla.
Soukromí pak najdeme především v druhém patře domu. Z hlavní obytné části nás k němu dovede dřevěné schodiště plné denního světla díky stropnímu oknu. Z navazující chodby vedou dveře do čtyř ložnic a druhé koupelny domu, která oproti té v přízemí nabízí relaxační možnost koupele ve vaně.
Veškeré místnosti mají k dispozici vytipovaná místa pro umístění vestavného nábytku a dostatek denního světla díky stropním oknům. Útulnost zajišťují podobné materiály a barevnost, jaká se objevuje v přízemí a prochází tak celým domem.
Samozřejmostí je použití co nejvíce přírodních materiálů, co se týká vybavení, dekorací a bytového textilu. Pokoj by neměl být ničím rušivý. Jsou použité pastelové i zemité barvy a matné povrchy. Je zde také minimum plastu, převládá dřevo, ratan, len a bavlna. Místnost má dostatek přirozeného světla. A neopomínáme přidat ani dostatek rostlin.
Název projektu: Dům s výhledem
Projektový tým: Ing. arch. Tereza Komárková
Ing. arch. Tereza Černá
MgA. Tereza Veselá
Velikost: 150 m2
Status: Studie interiéru a exteriéru (rekonstrukce)
Back to Top